Zavolejte nám domluvíme se

Dvoukomorové betonové septiky

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

Máte více požadavků a prostá jednokomorová jímka vám nestačí? Objevte betonové septiky! Tvoří je dvě nádrže ukotvené pomocí desky z nepropustných typů betonu B25, B30 a B40. Oproti klasické žumpě je dvoukomorový septik obohacen i o výpusť a dva vstupy. Ptáte se, zda ji potřebujete? Čtěte dále.

Proč septik od nás?

  • Kvalitní materiály
  • Odborná výroba
  • Uzpůsobení na míru
  • Záruka 5 let
  • 20 let zkušeností oceněné profesionálními certifikáty

dvoukomorova-betonova-nadrz

Jak funguje ekologická dvoukomorová jímka

V čem je dvoukomorová jímka lepší než jednokomorová? Šetří životní prostředí! V jednokomorové žumpě se odpadní voda pouze usazuje a jednou za čas jste nuceni objednat fekální vůz, aby vám její obsah vyvezl. V septiku odděluje dvě komory přepadová přepážka, díky které husté splašky v jedné nádrži klesají ke dnu, usazují se a sráží, zatímco zbylá odpadní voda přetéká do druhé komory, kde díky speciálním bakteriím dochází k jejímu čištění.

Ceny dvoukomorových jímek

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. Pokud jste firma a plátci DPH, budete mít cenu konečnou s 0% DPH. Pokud nakupujete jako fyzická osoba, k ceně je nutno ještě připočítat DPH.

Detailní rozměry nádrží

Co si počít s vyčištěnou vodou?

Z nepoužitelné odpadní vody vzniká voda vyčištěná vhodná k užitkové spotřebě, můžete s ní kupříkladu zalévat květiny. Ekologovo srdce plesá. Pokud tuto vodu ale už dále používat nechcete, můžete si nechat vybudovat drenážní systém, který ji odvede buď do země, nebo stokou do nejbližšího vodního toku.

Jedna nebo dvě komory? Záleží i na pozemku!

Dvoukomorový septik se bohužel nehodí ke každému domu nebo chatce.  Dovolit si ho může jen ten, jehož pozemek je suchý. V místě s přemírou podzemní vody by se septik s výpustí automaticky naplnil. Důležitý faktor představuje i rozsáhlost pozemku, pokud budete budovat drenážní systém.

Potřebujete pomoci s výběrem, nebo máte jiné otázky? Nebojte se nás kontaktovat, rádi vám poradíme!