Zavolejte nám domluvíme se

Nejlevnější nádrže na dešťovou vodu

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

Hledáte dodavatele betonových jímek?

Betonová podzemní nádrž na dešťovku

Vybíráte nádrž na dešťovou vodu? A hledáte levné, ale přitom dlouhodobé řešení? Možná budete překvapeni, ale cenově nejdostupnějším řešením nádrže na dešťovku je betonová jímka.

 

Proč není nejlepší řešení na dešťovku sud

Mnoho domácností začíná sbírat dešťovou vodu postavením plastového sudu pod okap. Dokonce investuje do designových a o to dražších kousků, aby jim sud nehyzdil zahradu nebo terasu.

Myslíte si, že to je levné řešení? Pro pořádnou zálivku zahrady opravdu ne. Proč ne?

Kapacita

Do nádrže jímáme srážkovou vodu v období, kdy prší, abychom ji mohli využívat v období sucha. Pro zálivku běžné zahrady se doporučuje nádrž o objemu 2-5 m3 (dle plochy zahrady a výsadby). Sud o objemu 1 000 l tedy potřeby zahrady zdaleka nepokryje. Sud o rozměrech 2,50 × 2,00 × 1,3 m si zase na zahradu zrovna umístit nechcete.

Kvalita vody

V nadzemní nádrži a v plastovém sudu obzvlášť, se voda rychle kazí. Nejvíc samozřejmě v parných dnech, kdy ji potřebujeme na zálivku. V podzemní nádrži je naopak uchovávána v optimálních podmínkách. V chladu a mimo zdrojů možné kontaminace. Už při instalaci jednoduchého filtru u vstupu do nádrže získáte kvalitní užitkovou vodu.

Bez příspěvku

Víte, že na sběr dešťové vody můžete získat státní dotační příspěvek ve výši až 50 % pořizovací ceny? Investice do pořádné jímky se vám tedy z poloviny vrátí.

Proč vyjdou betonové nádrže na vodu levněji?

Pokud už zvažujete „pořádnou jímku“ umístěnou pod zemí, budete se pravděpodobně rozhodovat mezi betonovou a plastovou. Myslíte si, že beton je zastaralý a plast vyjde levněji? I to je omyl.

Pořizovací cena

Věřte nebo nebo ne, betonové nádrže jsou levnější než plastové. A to i s dopravou. Mnoho prodejců plastových jímek vám bude tvrdit opak, proto je vhodné si srovnat nabídky a to včetně dopravy a montáže (usazení jímky do jámy).

Vícenáklady

Betonová nádrž je pevná, sama od sebe ustojí tlaky zeminy a podzemní vody. Plastové nádrže musíte naopak většinou obetonovat. Dražší typy musíte minimálně usadit na betonové lůžko. Proč tedy betonovat, když už můžete koupit rovnou betonovou jímku? Před nákupem si proto sečtěte opravdu všechny náklady.

Životnost

Beton jednoduše vydrží. A to i v náročném terénu. Podzemní nádrže na vodu nebo splašky jsou vyrobeny z odolného vodostavebního železobetonu. Podléhají přísné certifikaci, která musí prokázat jejich nepropustnost. Betonové nádrže jsou na pohled obyčejné, ale to pod zemí není podstatné. Drží a slouží.

Betonová jímka - usazená ve výkopu

Betonová nádrž na dešťovou vodu už od 12 500 Kč

U nás pořídíte nádrž na dešťovku o objemu 2 m3 už za 12 500 Kč! S dopravou od 4 500 Kč a usazením do vašeho výkopu ZDARMA! Proč máme tak skvělé ceny? Prodáváme nádrže přímo z betonárny.

Vyberte si ze široké nabídky!

Naše nádrže pokryjí potřeby menších zahrad i velkých zemědělských objektů.