Dvoukomorové betonové septiky

Levné betonové jímky - výroba

Máte více požadavků a prostá jednokomorová jímka vám nestačí? Objevte betonové septiky! Tvoří je dvě nádrže ukotvené pomocí desky z nepropustných typů betonu B25, B30 a B40. Oproti klasické žumpě je dvoukomorový septik obohacen i o výpusť a dva vstupy. Ptáte se, zda ji potřebujete? Čtěte dále.

Proč septik od nás?

  • Kvalitní materiály
  • Odborná výroba
  • Uzpůsobení na míru
  • Záruka 5 let
  • 20 let zkušeností oceněné profesionálními certifikáty

Jak funguje ekologická dvoukomorová jímka

V čem je dvoukomorová jímka lepší než jednokomorová? Šetří životní prostředí! V jednokomorové žumpě se odpadní voda pouze usazuje a jednou za čas jste nuceni objednat fekální vůz, aby vám její obsah vyvezl. V septiku odděluje dvě komory přepadová přepážka, díky které husté splašky v jedné nádrži klesají ke dnu, usazují se a sráží, zatímco zbylá odpadní voda přetéká do druhé komory, kde díky speciálním bakteriím dochází k jejímu čištění.

Ukázka dvoukomorové jímky napojené na vícekomorové zapojení

 

Co si počít s vyčištěnou vodou?

Z nepoužitelné odpadní vody vzniká voda vyčištěná vhodná k užitkové spotřebě, můžete s ní kupříkladu zalévat květiny. Ekologovo srdce plesá. Pokud tuto vodu ale už dále používat nechcete, můžete si nechat vybudovat drenážní systém, který ji odvede buď do země, nebo stokou do nejbližšího vodního toku.

Jedna nebo dvě komory? Záleží i na pozemku!

Dvoukomorový septik se bohužel nehodí ke každému domu nebo chatce.  Dovolit si ho může jen ten, jehož pozemek je suchý. V místě s přemírou podzemní vody by se septik s výpustí automaticky naplnil. Důležitý faktor představuje i rozsáhlost pozemku, pokud budete budovat drenážní systém.

Račte si vybrat!

Dvoukomorové betonové jímky poskytujeme ve 4 objemech – 7 m3, 8 m3, 10 m3 a 12 m3. Ceny začínají na 27 000 Kč.

Potřebujete pomoci s výběrem, nebo máte jiné otázky? Nebojte se nás kontaktovat, rádi vám poradíme!